Truong Giang Hotel

  • Wi-Fi
  • 24-timmars reception
  • Luftkonditionering
  • Inga husdjur

Truong Giang Hotel Ho Chi Minh-staden, som ligger cirka 7 minuter till fots från Ho Bao Tu, har 15 rum för sina gäster. Hotellet ligger i närheten av Thien Hau Temple och i närheten av Chùa Bà Hà Chuong.

Vissa rum har minibar samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Gästerna kan också använda en duschkabin och en separat toalett samt badlakan och handdukar.

De närliggande restaurangerna inkluderar KFC, som ligger cirka 5 minuter till fots från Truong Giang.

Här bor du inom 6 km från Operahuset och endast 300 meter från Quan Am Pagoda. Kulturella sevärdheter i området är Museet för krigets kvarlevor (4 km) och FITO-museet (3 km). Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Van Lang Park, som ligger mindre än 13 minuter bort till fots. Området erbjuder shoppingmöjligheter som Ben Thanh-marknaden inom 4,1 km från Truong Giang i Ho Chi Minh-staden. Busstationen Xe Phon Linh är belägen en kort bit från det här hotellet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Truong Giang Hotel Ho Chi Minh-staden
Khach San Bao An
Mobilpris

Khach San Bao An

7.1
Bra 23 recensioner
1.1 km från boendet
USD 12 USD 11
per natt
Fortuner Hotel - 1127 Tran Hung Dao - By Bay Luxury
Mobilpris

Fortuner Hotel - 1127 Tran Hung Dao - By Bay Luxury

1.3 km från boendet
Caesar Hotel
Mobilpris

Caesar Hotel

6.0
Ganska bra 0 recensioner
1.3 km från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Tan Son Nhat internationella flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Hoa Hung Train Station
    4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • 24-timmars reception
    • Bagageförvaring
    • Tvätt

    Företagstjänster

    • Fax-/fotokopiering

    Fritid

    • Fritids- och TV-Rum

    I rummen

    • Luftkonditionering

    Utrustning

    • LCD-TV
    • Radio väckarklocka

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 13:00 till 14:00
    Utcheckning: från 11:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • Vilken flygplats ligger nära Truong Giang Hotel?
      Truong Giang Hotel ligger 5 km från flygplatsen Tan Son Nhat internationella och kan nås inom 15 minuter med bil.
    • Är parkering gratis vid Truong Giang Hotel?
      På Truong Giang Hotel finns det parkering på plats gratis.
    • Vilka betalningsmetoder har Truong Giang Hotel?
      Betalningsmetoder på Truong Giang Hotel inkluderar American Express, Mastercard och Visa.
    • Erbjuds några städtjänster på hotellet?
      Ja, hushållning och tvätt ordnas på hotellet på begäran.
    • Kan vi förvara vårt bagage på detta hotell?
      Ja, gästerna kan förvara sina resväskor på bagageförvaring på detta hotell.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Tan Son Nhat internationella flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Hoa Hung Train Station
    4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Truong Giang Hotel Ho Chi Minh-staden

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng